Замки і фортеці Волині

Дата: 
22/08/2020
Цена: 
2 950 грн

Святковий автобусний тур на 3 дні

22-24.08.2020

1 день. 22.08.2020

КИЇВ. Від'їзд від ст метро «Палац Україна» комфортабельним автобусом..

ОСТРОГ. Знайомство з колишньою столицею династії князів Острозьких. Замкова гора з Богоявленським соборои XV ст. - княжою усипальнею. Відвідування замку князів Острозьких, що має статус краєзнавчого музею і складає основу державного історико-культурного заповідника міста Острога. Цей замок-донжон XIV ст. слугував і для проживання княжої сім'ї під час числених нападів на місто, і був першим мурованим укріпленням в Острозі. Тепер же тут розміщено одну із найцікавіших музейних експозицій серед провінційних музеїв України..

В Острозі чимало видатних пам'яток, що заслуговують на увагу. Це і кам'яниці XVIII-XIX ст, і Луцька Брама, де розміщено музей книгодрукування, і стара синагога. Та найбільш за все погляди перехоплює комплекс знаменитого навчального закладу - Остозької Академії. Це був перший вищий навчальний заклад на території України, який дав поштовх до розвитку ц нас вищої освіти. Його викладачі згодом стали педагогічним ядром майбутньої Києво-Могилянської школи. Найстаріша споруда комплекса - колишній монастир ордену капуцинівXVIII ст..

Але не менш цікавим і смачним буде обід в популярному ресторанчику. Сюди часто заглядають на перекус, на дебати, на розваги студенти та викладачі вишу. Тепер і наша черга.

  

МУЖИРІЧ. Архітектурний ансамбль монастиря фортифікаційного типу швидше нагадує міцний замок, оточений високими мурами з наріжними баштами-охоронцями. Гарматні бійниці можна побачити навіть на верхньому ярусі самого храму Святої Трійці. Головна святиня 400-річної обителі - фамільна ікона князів Острозьких, Чудотворний образ Богородиці Одигітрії. Навколо монастирського комплексу ще збереглися вали та Заславська брама, що входили в систему оборони колишнього містечка, затиснутого з усіх сторін водоймами. І обов'язково погадаємо, що то за велична споруда з димарем в 16 м заввишки.

  

РІВНЕ. Обласний центр будемо розглядати під час оглядової бліц-екскурсії. Подивимось на куточок Кавказ, на модернові фасади будинків часів Російської імперії, а ще - проспект Волі, Майдан Незалежності, парк ім. Т Шевченка, Гідропарк, Свято-Воскресенський кафедральний собор, Театральна площа з пам'ятником Уласу Самчуку, Філармонія - колишній костел, комплекс споруд військового містечка та ін.

  

КЛЕВАНЬ. Тунель Кохання - вже досить відома туристична атракція. Туристи приїздять сюди за враженнями і неповторними світлинами. А от японці навіть зняли про це місце художню кінострічку, хоча зі своїм сюжетом. І все починалося століття тому з історії кохання. Тому і їдуть сюди закохані пари, аби освідчитися в почуттях, одинаки з надією знайти свою другу половинку, а молодята з усієї Рівнинщини і не тільки неодмінно зроблять тут фотосесію та відео фільм. Ну, ми також не проїдемо повз і поставимо ще одну мітку на туристичній мапі нашого маршруту.

ОЛИКА. Колишня столиця польсько-литовськогої династії Радзивілів. Тут на нас чекає найкраще збережений у Волинській області (після Луцького) бастіонний замок Радзивіллів. А разом з ним - і величний пишно декорований бароковий костел Св. Трійці кляштору колегіатів. Крім того в Олиці зберігся найстаріший на Волині костел свв. Петра і Павла та залишки міських укріплень - Луцька брама.

  

ЛУЦЬК. Поселення до готелю в центрі місста, відпочинок.

 

2 день. 23.08.2020

ЛУЦЬК. Сніданок в ресторані готелю. Від'їзд на програму. 

Тепер настав час прискіпливо роздивитися одну з купюр українських грошей, щоб знайти ту саму пам'ятку, з якої розпочнемо знайомство зі старовинним містом - замок Любарта. Ця твердиня будувалася ще в часи домінування готичного стилю архітектури, тому може вважатися одним із найдавніших замків України. А ще, саме сюди литовський князь Любарт планував перенести столицю своєї держави - Великого князівства Литовського. А інший знаменитий литовський князь зібрав у цьому замку тодішніх монархів, герцогів і князів, очільників найвпливовіших європейських держав того часу, аби обговорити розвиток спільного Європейського пайбутнього та загрози, що мали місце. І саме в цьому замку князь Вітовт сподівався бути коронованим, очікуючи таке благословіння з Ватикану. Так що там з короною Вітовта, де вона? Спробуємо розібратися в цьому історичному факті - і на найвищу вежу піднімемося, і на бойових галереях пошукаємо, і в тінистих підземеллях прислухаємося...

  

Ну, а якщо вже мова пішла про підземелля, то в Луцьку їх вдосталь. Особливо вражає облаштований підземний простір під кафедральним Петро-Павліським костелом, що складає єдиний комлекс колишнього монастиря ордену єзуїтів. Дослідження цього підземного міста віком майже 400 років тривали на протязі кількох останніх десятиліть. Тепер тут влаштовано дуже цікавий підземний маршрут, який розкриває чимало таємниць із життя єзуїтського ордену та міста в цілому.

  

Пішохідне прогулянка Старим Містом буде нетривалою. Місцевий волинський колорит суттєво різниться від розкручених Львова і Чернівців, чи подільских Кам'янця і Чорткова, закарпатських Ужгорода і Мукачева, галицьких Жовкви і Золочева. Тут інше. Але прогулюючись маленькими вуличками, читатимемо їх назви і зрозуміємо, що Луцьк населяли в свій час представники самих різних національностей та етносів. Тут і чеський квартал, і німецька слобода  зі стрільчатою кірхою, і єврейське передмістя зі своєю синагогою фортифікаційного типу. Є згадка і про караїмів. Тут же, в Старому місті, віднайдемо старовинну аптеку та найстаріший православний храм. Але й сучасність достойно відображена в архаїчній архітектурі у вигляді Луцького "будинку з химерами" - творчій майстерні почесного громадянина міста архітектора Миколи Голованя. Напевне, до берега річки Стир хоча б заради цього об'єкту вже є сенс прогулятися.

  

Пауза на обід.

Але ще трішки варто поглянути і на сучасний Луцьк. Прогуляємося затишними алеями парку Слави, який сміливо можна називати Парком Меморіал, бо за атмосферою і висвітленням у вигляді окремих меморіальних груп по суті йде розповідь-нагадування про трагічні події Волині за останні 80 років. А ще є оригінальна вулиця Коперника з музейними локаціями, дитячою залізницею, проспект Волі з парадним фасадом Волинського університету та багато іншого.

ЗИМНЕ. На околиці цього поселення понад тисячу років тому Київський князь Володимир Великий заснував обитель, яка збереглася до нашого часу. Тепер це Зимненський Святогірський Успенський монастир. Хоча ще в Х ст. тут в рукотворних печерах мальовничих пагорбів монахи-аскети започаткували віддане служіння Богу. Ці печери були віднайдені в наші часи і є можливість їх відвідати. Ансамбль монастиря дуже оригінальний, оточений мурами і баштами, яким понад 400 років. Головний же собор в честь Успіння Богородиці на протязі п'яти століть існування перебачив чимало, про що міг би нам розповісти. Але про історію обителі та числені чудеса ми почуємо з вуст монахині-екскурсовода в оригінальній манері викладення. Чудеса ці переважно стосуються Чудотворного образу Зимненської Богородиці. Це та сама фамільна ікона князя Володимира, якою благословиви його на вінчання з царівною Анною Константинопольський патріарх. Це та сама ікона, яку в 1005 році Володимир Святославович подарував Зимненському монастирю і диво вже те, що вона пережила незчисленні лихоліття і через тисячу років порадує нас своєю збереженністю. Облаштування території обителі здивує кожного, а атмосфера віткритості і щирості просту підкупає. Не дарма це місце ще називають "Частинка Неба на Землі".

  

ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ. Найвіддаленіше місце нашого маршруту зупиняє нас лише за 15 км від кордону з Польщею, щоб познайомитися з першою столицею Волині - старовинним Ладомиром, перейменованим князем Володимир в свою честь. Зручне стратегічне розташування на перехресті сухопутних та водних щляхів  сприяло швидкому зростанню міста, закріплювало його княжий статус, де, після приєднання Волині до Русі, тут стала правити династія Рюриковичів. А згодом тут народжуються два брати, яким суджено було рятувати ту ж Русь від міжусобних чвар, боярських змов та монголо-татарської навали. Менший - то Василько, князь Володимирський, а старший, то Данилко, якого в історії ми знаємо як Данила Галицького, єдиного коронованого руського князя та збирача розтрощеної ординцями рідної землі. Чимало пам'ятників дивують гостей міста та нагодують про колишню велич. До наших часів зберігся колишній дитинець - вал-п'ятикутник - колишній Ладомир. Тут можна побачити чимало сакральних пам'яток, серед яких оригінальна Василівська церква XIV ст, барокова Миколаївська церква, костел Iоакiма та Анни (колишній монастир капуцинiв), Христорiздвяний собор (колишнiй костел єзуїтiв Серце Iсуса) та інші. Але настарішим храмом Воолодимира-Волинського та й всієї області вважається кафедральний Успенський собор, зведений волинським князем Мстиславом в далекому ХІІ столітті. Тому й отримав наззву - Мстиславів храм. Тпер тут центр єпархії. А навколо спокій, краса і благодать.

  

ЛУЦЬК. Повернення до готелю, вільний час.

3 ден. 24.08.202. З ДНЕМ НЕЗАЛЕЖНОСТІ!

ЛУЦЬК. Сніданок в ресторані готелю. Від'їзд на маршрут.

ПЛЯШЕВА. Продовжуючи знайомство з героїчним минулим українського народу, завітаємо до справжнього сакрального місця, яке мав би відвідати кожен українець у своєму житті. Це поле битви під Берестечком у 1651 р. У вирішальному двобої тоді зійшлися дві величезні армії - польська на чолі з королем Казимиром та укранська козацька на чолі з Богданом Хмельницьким. Але так сталося, що командували військами з обох сторін два українці. З польського - непримиримий ворог Богдана - Ярема Вишневецький, а козаків вів на січу полковник Богун, бо кримчаки захопили Богдана в полон. Битва завершилася поразкою, чому в значній мірі сприяла зрада кримських татар. Козаки втратили тисячі загиблими, але врятували більшість тих, хто вийшов з оточення. Цей урок нашої історії має прямі паралелі з сучасними подіями. На території заповідника "Козацькі Могили" про перебіг битви та її наслідки розповідає невеличка, але досить змістовна музейна експозиція. А в криптах під Свято-Георгіївським храмом під склом зберігаються сотні черепів козаків, що тоді поклали своє життя за бажання мати свою державу і жити вільно. Тут схилимо голову, шануючи героїв

  

ДУБНО. Це місто в Рівненській області хоча офіційно має вік 920 років, вважається значно старшим. Вже в XVI воно стає власністю князів Острозьких, які на місці старих укріплень зводять потужний замок над р.Іква, а саме місто оточують валами і баштами. За часи існування замку жодна ворожа сторона не змогла його здолати силою, хоча рівнинна фортеця збоку здається невеликою. Але тому причина - численні хитрощі та стратегія захисту міста. Про це і багато інших цікавих фактів та легенд ми дізнаємося під час екскурсії. Побуваємо в підземеллях бастіонів та палацу князів Острозьких, де розташовано експозицію зі знаряддями катувань (найулюбленіша локація у школярів). Прогуляємося величними залами і коридорами колишнього палацу князя Любомирського. А на північному бастіоні почуємо кілька захоплюючих історій про героїчне минуле фортеці та її захисників. Проїхавши містом ми ще звернемо увагу на площу Ринок, де колись відбувались знамениті перенесений сюди зі Львова ярмарок Галицькі контракти, Іллінську церкву, колишній кляштор ордену Бернардинів, Луцьку вежу...

  

ТАРАКАНІВ. Обід

І нарешті в нашому фортечно-замковому намисті остання перлина. Але яка!!! Найромантичніша фортифікація України - Тараканівський форт. Насправді - це фортеця земляного типу, які в другій половині XIX ст. почали будувати неподалік кордонів Російської імперії. На той час Рівненська земля була у складі імперії і межувала з Австро-Угорщиною. Після поразки у Кримській війні імперське військове відомство під керівництвом генерала Тотлебена починає будівництво фортів-застав з метою посилення кордонів. Тараканівський форт так і називався - форт "Застава" і мав функцію в разі початку бойових дій посилити війська, підтримати артелерією, прихистити відступаючих, допомогти пораненим, надати боєприпаси і провіант. При будівництві були використані всі відомі ноу-хау тодішньої військової інженерії та озброєння. Фактично закопана в землю ця грандіозна споруда зовсім непомітна ні з автомобільної траси Київ-Чоп, ні з боку залізниці. А саме їх мав прикривати форт. На жаль, людська недбалість у повоєнний час привела пам'ятку до стану руйнації. Але нескінченні підземелля з потернами, капонірами і казематами притягують до себе все більше туристів. ЦЕ ПРОСТО ТРЕБА БАЧИТИ. Три години знайомства з фортом пролітають, як одна мить. Тому цю мить обов'язково треба зафіксувати на фото і відео. Тараканівський форт можна сміливо вважати нашим українським фортом Буаяр.

  

КИЇВ. Прибуття о 23:00

 

ВАРТІСТЬ ТУРУ - 2950 грн

1-місне розміщення - 3370 грн

Вартість враховує:

-  транспортне обслуговування автобусом по маршруту;

-  гід на маршруті;

-  проживання 2 ночі в готелі (2-місні номери зі зручностями);

-  сніданки в готелі - шведський стіл;

-  екскурсії згідно програми;

-  страхування.

Додатково пропонується:

-  обіди;

-  вхідні квитки:

Острозький замок – 40 грн;

Луцький замок – 60 грн;

Підземелля Луцька – 50 грн;

Дубненський замок – 65 грн;

Заповідник «Козацькі могили» – 30 грн

Печери Зимненського монастиря

 

 Запис в тури за телефоном +38 067 9094452