ВЕНЕЦІЯ

Цена: 
0 грн

ВЕНЕЦІЯ

Авіа тур на Карнавал у Венеції 2020 (вильоти з Києва 8, 15, 22.02.2020)

Венеція (Venezia) – унікальне місто-порт в північній Італії, розташоване на 118 островах в Адріатичному морі східного узбережжя Апеннінського півострова. Острови розділені протоками і каналами загальним числом 150, через які перекинуті 400 мостів. З материком місто з'єднується автомобільним мостом завдовжки 4 кілометри, збудованого ще в часи Муссоліні.

Венеція є центром області Венето, що дала назву місту, і отримала своє ім'я від стародавнього племені венетів, які проживали в цих місцях за часів Римської імперії. У Венеції сьогодні живе близько 260 тис. мешканців.

Венеція – унікальне місто, що стоїть на воді. Тут немає машин і велосипедів, а вулиці замінюють водні протоки. Всі будівлі Венеції стоять на спеціальних багатошарових фундаментах, інакше не можна – мулисте дно лагуни дуже нестійке. Самий нижній шар, що повністю знаходиться в воді, складається з стовпів із деревини модрини – це дерево практично не гниє у воді. На стовпах лежить дерев'яний настил, а на ньому укладений кам'яний фундамент, на якому і височіють стіни венеціанських будинків. До речі сказати, будинки у Венеції дуже легкі, так як їх зовнішня обробка виконана з вапняку, а внутрішні перегородкиздерева.
Венеціанські «фондамента» (вузькі набережні вздовж каналів) з'єднані мостами, досить високими, що дають можливість судам вільно проходити під ними навіть при підйомі рівня води. Уздовж каналів і вузьких кривих вулиць каллі (calli) розташовуються пишно прикрашені церкви і палаци. На центральній площі Венеції Сан-Марко височать Собор Святого Марка, Палац Дожів, бібліотека Сан-Марко, приміщення релігійних братств, монастирі. Вся Венеція і Венеціанська лагуна включені в список Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.
Сьогоднішня Венеція – «згасаюче» місто, а точніше сказати – місто, що заходить під воду. З кожним роком вона повільно (до 5 мм в рік) занурюється у води Венеціанської лагуни. Головною причиною лиха вважається промисловий забір води з артезіанських свердловин, що, як наслідок, тягне за собою зниження шару землі. Як показують дослідження, Венеція може здебільшого зануритися під воду вже в 2028 році, що зробить її абсолютно непридатною для проживання та спричинить за собою загибель архітектурних та історичних пам'яток міста. Врятувати «Перлину Адріатики» покликаний проект «Мойсей», метою якого є спорудження герметичних гребль-бар'єрів навколо Венеції.
Острівна Венеція – морський курорт, популярний центр міжнародного туризму, місце проведення кінофестивалів світового значення, мистецьких та архітектурних виставок, барвистих карнавалів, які збирають публіку з усієї Європи.
Не можна не відзначити і той факт, що Венеція є одним з популярних напрямків так званого «весільного туризму» – що може бути романтичніше за весілля в Італії, та ще й в такому багатому на захоплюючі види місті?
Не меншої уваги у туристів заслуговують і сусідні острови, серед яких знамениті Мурано і Бурано.

Мурано.

Особливою популярністю у туристів користується, звичайно, район Мурано, де виробляють знамените на весь світ муранське скло, зване іноді венеціанським.

Муранські склодуви довгий час охороняли таємниці своєї майстерності. Склодув, який залишив острів, вважався зрадником і міг бути убитий за наказом «Ради десяти».

На Мурано вміло робили речі, недоступні нікому в Європі, перш за все дзеркала і окуляри. В епоху Відродження, коли стало модно бути ближче до природи, аристократи побудували собі дачі на Мурано, і тут, як де-небудь в Конче Заспі, розцвіло інтелектуальне життя з бесідами про філософію, мистецтво та астрологію.
Район досі є автономним мінімістом: тут є і церкви, і палаци, і всі необхідні служби, але туристів більше приваблюють Музей скла і сувенірні лавки, де можна придбати «те саме, справжнє». Втім, розраховувати на дешевизну «того самого» не варто – в сувенірних лавках інших районів міста можна знайти аналогічні вироби за значно нижчою ціною.

Бурано.

Острів Бурано – самий декоративний з венеціанських володінь, його будинки, розфарбовані в різні яскраві кольори, виглядають як іграшкові. Навіть взимку тут дуже життєрадісно. Вважається, що такі яскраві кольори стін були потрібні для того, щоб моряки повертаючись після плавання легше знаходили дорогу додому. Є і більш смішна і неймовірна версія, яка повідомляє, що морякам фарбували лоби в кольори їхніх помешкань. І коли моряк напивався до безпам'ятства, його було легше доставити за додому.
Але є і третя версія: швидше за все, будинки фарбували так яскраво, щоб виділити своє місто. До 1923 р Бурано, об'єднаний з іншими територіями, вважався окремим муніципальним утворенням, де кожному сімейству був призначений свій колір, так що це різнобарв'я стало основною візитною карткою Бурано. Тепер це робиться, звичайно, в першу чергу для залучення туристів.
Відвідати Бурано треба хоча б для того, щоб повчитися сміливим комбінаціям яскравих фарб і, наприклад, повторити їх в інтер'єрі свого будинку або при виборі гардеробу.

У жителів острова приголомшливе почуття кольору! - навіть простирадла і рушники, які вони не соромлячись розвішують над туристичними вуличками, наче заздалегідь підібрані

 

 Запис в тури за телефоном +38 067 9094452