ТОЛЕРАНТНІСТЬ І ВЕЛИЧ ДУХУ

Дата: 
21/02/2021
Цена: 
390 грн

Авторська екскурсія на 1 день

 21.02.2021

Лишаючись осередком православної віри, Київ завжди толерантно ставився до інших релігійних течій та віросповідань. Католики і православні, іудеї та мусульмани мешкали поруч та думали про вічне у своїх храмах. Безумовно, православних церков у Києві найбільше. Але українці завжди миролюбиво ставилися до релігійно розмаїття і своїх співвітчизників, і іноземців, що приходили з миром на нашу землю. За останнє тисячоліття в Києві з’явилися католики, юдеї, мусульмани, представники численних християнських течій.

Авторська екскурсія "Толерантність і внлич духу" передбачає знайомство з церквою старообрядців, синагогою Розенберга, Головним Домом молитви християн баптистів, кірхою німців лютеран, храмом греко-католицького монастиря та мусульманською мечеттю. Ми, кияни, неодноразово проходили повз ці святині, а чи звертали на них увагу і що про них знаємо? І цей сакральний світ Києва все одно існує, незалежно від нашої віри, переконань, уподобань. Зануримося на кілька годин в цю духовну паралельну реальність і насолодимося побаченням з високим і вічним.

ПРОГРАМА

10:15.:Збір групи на автобусній стоянці біля ст.метро «Палац Україна»

10:30. Від'їзд на програму комфортабельним мікроавтобусом.

СТАРООБРЯДНА ЦЕРКВА УСПІННЯ ПРЕСВЯТОЇ БОГОРОДИЦІ. Про початок поселення старообрядців у м.Києві мало щр відомо! Вони оселилися тут на початку XIX ст., І причиною цьому були заняття торгівлею. Спочатку тут оселилися купці Алєксєєви, Шишікіни, Беляєви та Попови. Саме ці роди заснували перші каплиці та молитовні будинки старообрядців на Подолі і Печерську. У 1874 р священиком Кирилом Куликовим було відкрито старообрядницький храм на Подолі, освячений в ім'я Вознесіння Господнього. А в 1897 р. на цьому місці постала нинішня церква, збудована за проектом арх. Казанцева, яку ми і відвідаємо. З приходом радянської влади її та іншу тодішню Успенську церкву, приміщення якої зараз у віданні Інституту археології, було зачинено. Але у 1930-х роках богослужіння у Вознесенській церкві були відновлені, тільки тепер її освятили на честь Успіння Пресвятої Богородиці. Іконостас і церковне начиння були перенесені зі старої Успенської церкви.

На сьогодні по всій Україні налічується до 1000 активних вірян-старообрядців. Переважно вони сконцентровані на півдні Вінницької, Одеської і Чернівецької областей. Але малесенький, простакуватий на перший погляд храм на Київському Подолі має статус Кафедрального. І ми тут побуваємо.

  

СИНАГОГА РОЗЕНБЕРГА. Найстарша з нині діючих київських синагог знаходиться на Подолі. Це синагога Київської іудейської релігійної громади також відома як синагога Розенберга або головна синагога на Подолі. Синагога була зведена в 1894-1895 роках на кошти купця Габріеля-Якова Розенберга, якому належала земельна ділянка і сама будівля, а також стараннями рабина Євсея Цуккермана. Архітектор Н.Н. Горденін оформив будівлю в мавританському стилі. Оскільки будівництво синагог в тодішньому Києві було заборонене через обмежені права юдеїв, Розенберг замаскував фасад під особистий особняк, а потім отримав дозвіл в губернському правлінні на нібито пристосування готового особняка під капличку. Гарний початок? І це ви ще не побували всередині. А воно того варте. Адже синагога – це більше, ніж просто дім молитви. Це місце зустрічі євреїв, своєрідний клуб. І нас тут також чекають.

А по завершенні знайомства з комплексом синагоги нас запросить ресторан єврейської кухні «Таки Да». Пора перекусити - час обіду (страви замовляємо завчасно при бронюванні екскурсії).

  

ДІМ ЄВАНГЕЛІЯ - ПЕРША БАПТИСТСЬКА ЦЕРКВА  Свою давню історію церкви євангельських християн-баптистів ведуть ще від Апостолів, стараючись зберегти успадкованість віри та практики християн першого віку. Щодо України, то саме скасування кріпосного права в 1861 році, дух волелюбства та богошукання українського народу, а головне - доступний переклад книг Святого Письма сприяли євангельському пробудженню.  Упродовж десятиліть баптистські общини й окремі віряни зазнавали дискримінації з боку царського уряду. В роки Першої світової війни діяльність баптистів усіляко переслідували. За часів Радянського Союзу в 1930-х роках Союз баптистів СРСР було розпущено. 1944 року частина баптистів разом з євангельськими християнами, п'ятидесятниками та братськими менонітами об'єдналася в єдину організацію Спілку Євангельських християн-баптистів, яка існує на території України по сьогодні. Це об'єднання є найбільшим протестантським союзом в Україні та Європі. Яка ж історія християн-євангелістів, в чому їх відмінність від інших конфесій, які традиції і догми? Про це та багато іншого ми дізнаємося, відвідавши їх головний сучасний духовний центр – Дім Євангелія, що на Подолі.

 с

ЛЮТЕРАНСЬКА КІРХА. Перше німецьке поселення у Києві з'явилося у 18 столітті. Разом зі своєю культурою та мовою переселенці привезли і віру. Спочатку богослужіння німецької громади у Києві проходили у квартирі місцевого аптекаря, а першу Лютеранську кірху в Україні побудували у 1812 році за кошти церковнослужителів Києва. У 1855 році звели сучасну будівлю кірхи з органом, а поруч розташували лютеранське училище, при церкві виникло Київське співоче товариство. Під час Революції Гідності у приміщенні Лютеранської кірхи надавали першу допомогу пораненим. Нас же очікує неповторна зустріч з офіційним посланцем Євангелічної Церкви Німеччини (EKD), пастирем і настоятелем церкви Св. Катерини (кірхи) Маттіасом Лазі. Він вже три роки в Україні. І хоча українською мовою ще не володіє, через перекладача зуміє донести нам щирість своїх помислів і переконань, розповісти дещо про лютеран.  

  

МОНАСТИР ВАСИЛІЯ ВЕЛИКОГО УГКЦГреко-католицька громада в Києві має не лише кілька храмів, а і чоловічий монастир чину Святого Василія Великого. Ми відвідаємо сучасну монастирську церкву, яку в 2001 році відвідував сам папа Римський Іван Павло ІІ. В цьому ж році 22 червня обитель святкуватиме 20-річчя свого існування. При цьому духовному центрі відбувається катехизація дошкільнят, підлітків та студентської молоді, підготування до першої Святої Сповіді та урочистого Святого Причастя. Отці Василіани з київського монастиря опікуються також Спілкою Української Молоді. При монастирі функціонує Малий хор Василія Великого. Як і в інших греко-католицьких храмах тут світло і гостинно. А якщо пощастить, поспостерігаємо за недільною літургією.

  

МЕЧЕТЬ АР-РАХМАКиївська соборна мечеть «Ар-Рахма» є гордістю українських мусульман та візитівкою України в ісламському світі. Це перша та єдина мечеть у Києві в новітній історії України та одна з найбільших мечетей Європи. Мечеть Ар-Рахма побудована в історичному центрі Києва в районі, де здавна проживали мусульмани, про що говорить і сама назва місцевості – Татарка, і старий мусульманський цвинтар поруч.

Ар-Рахма в перекладі з арабської означає «милосердя». Урочисте відкриття комплексу відбулося у 2011 році. Цікавим фактом є те, що в будівництві мечеті брали участь мусульмани різного віку та соціальних груп, в тому числі посли мусульманських країн. Ми оглянемо нетипове для українських храмів подвіря і потрапимо до середини. Вже без взуття пройдемо до святая святих київських мусульман – молитовного  залу площею понад 1000 квадратних метрів. До речі, килим для нього спеціально виготовили і привезли з Туреччини. Мечеть має 3 зали, всередині яких встановлено 24 круглих колони.Тут ми дізнаємося що таке міхраб, мінбар, мінарет і хто такий муедзин. Глдлвна святиня мечеті Ар-Рахма – це священна реліквія, волос Пророка Мухаммада. На території ісламського комплексу Ар-Рахма працює видавництво «Ая Груп», студія мусульманського радіо Mplus, медіацентр Islamic Media, школа читців Кур’ану «Аль-Магір», Центр сертифікації Халяль та школа «Аль-Ішрад». Цією своєрідною київською екзотикою ми і завершемо нашу програму, щоб продовжити згодом знайомством з іншими не менш цікавити місцями древнього і вічного міста.

  

Закінчення програми орієнтовно о 16:00 біля станції метро "Лук'янівська"

 

ВАРТІСТЬ ЕКСКУРСІЇ -

При групі від 10 осіб - 390 грн

При групі 7-9 осіб - 550 грн

 

Вартість враховує:

-  транспортне обслуговування автобусом;

-  гід;

-  всі вхідні квитки і пожертви;

-  страхування.

 Додатково пропонується:

-  обідній перекус у єврейському ресторані "Таки Да"

 

 Запис в тури за телефоном +38 067 9094452