ПОЛТАВСЬКИЙ ШЛЯХ

1 день. 

КИїВ. Від'зд от ст. м. "Палац Україна".

Наш шлях проходить по Старій  Полтавській дорозі. По ній йшли ратники князя Бориса, паломники Мгарського монастиря, по ній прямував з рідних Чорнух Григорій Сковорода, на ній задишили свої сліди карети  Трощинського і Гоголя, Гребінки і Шевченка. Ця дорога стала головним героєм культової радянської кінокомедії «Королева бензоколонки»

ПИРЯТИНКава у «Королеви бензоколонки».Як нагадування про улюблену радянську кінострічку так названо кафе, розташоване в споруді автостанції Пирятина на 156 км автостради Київ – Харків. В дорогу з собою можна взяти гарячі пироги з різними начинками.

Шлях продовжується. Дорога в'ється и в'ється, сплітаючи розповідь про сім'ї Вишневецьких і Полторацьких, що жили в різний часв Лубнах,  про долю Анни Керн, яка цією дорою їхала  в далекий Петербург. Як Анна Керн і тисячі тисяч мандрівників і паломників, ми заглянемо за благословінням в Святу Мгарську обитель.

МГАРВідвідування Мгарського  монастиря. 

Тут можна не тільки поставити свічку за вдалу подорож, а й  помилуватися архітектурним ансамблем монастиря, випити чашку смачного монастирського чаю з випічкою. Варто прикупити трав'яні збори, які монахи самі зобирають з молитвою і благословінням, продовжуючи 300-річні традиції.

І дорога продовжує свій біг…

ПОЛТАВА. Поселення в готель. Оглядова екскурсія «Чарівність Полтави»:

Це місто створювалося як Петербург в мініатюрі. В цьому легко переконатися, проїхавши по його вулицям і площам, ошлянувши архітектуру і відчцвши його ауру. Роздивимося знаменитую Круглу площу з монументом Слави, зведеного в 1809 р. в пам'ять про Полтавську битву – єдиний в Україні зразковий архітектурний ансамбль епохи класицизму.

Відвідування музею «Поле Полтавської битви». В сучасному світі неоднозначне ставлення до перемоги Петра I над Карлом XII з частиною козацького війська Івана Мазепи. Але полтавчани вже понад три сторіччя шанують цю эпохальну подію, що мала місце на їх землі. Сам музей з виду прстенький, але насправді відвідувачів вражає своею продуманністю і осучасненістю экспозиція та професійна розповідь про ті події від різними кутами зору на історію.

Пора пішки прогулятися по Соборній площі з Білою Бесідкою. Тут же на площі знаходится  Успенський кафедральний собор і старовинна дщвіниця, знаменита Спаськая церква – сучасниця Полтавської битви, унікальний зразок дерев'янного зодчества 18 століття і чимало інших цікавинок. Пройшовши по території старовинної Іванової гори, зупинимося перед популярним пам'ятником Полтавській Галушці, памятниками дівчині-легенді Марусі Чурай і самому гетьману Івану Мазепі.

Повернення в готель, вільний час. Факультативно пропонуємо знайомство з унікальною Першою Галушковою Мануфактурою "Комора".

2 день. 

ПОЛТАВА. Встречаемся на завтраке в кафе гостиницы. Отъезд на маршрут.

ОПІШНЯ. Посещение музея гончарства АН Украины. Вы думаете, что тут вам покажут как лепить глечики? Ну, во первых, в такой праздник никто не работает (кроме водителей и экскурсоводов), а во вторых, сюда приезжают не за глиняными горшками. Здесь настоящий музей под открытым небом, экспонаты – причудливых форм и неудержимой фантазии керамические изделия и скульптуры. Прекрасное настроение и восторг всем посетителям гарантированы. Отдохнув немного в приусадебной долине, нам останется лишь познакомиться с ассортиментом самого крупного в Украине рынка посуды и керамических сувениров. Обязательно отсюда нужно что-то оригинальненькое увезти – готовьте деньги.

ВЕЛИКІ СОРОЧИНЦІ. Пора полюбоваться шедевром эпохи украинского (казачьего) барокко – Преображенской церковью-усыпальницей правобережного гетмана Даниила Апостола, на средства которого здесь появился необыкновенный иконостас. Знатоки утверждают, что он уступает лишь рабрте Б.Расстрелли в Козельце.

Но пора попробовать сорочинские паровые вареники на «Хуторе Гоголя». А там и шкварки, и борщ, и чарка (можно, немножко). Интересует? Вот и мы о том же.

КИЇВ. Ну вот, все когда то заканчивается. И мы даже знаем точное время – 23:00. Но два дня на колесах по неповторимой Полтавщине наверняка запомнятся надолго и помогут восстановить душевное равновесие и пополнить баланс здоровых сил организма. 

И до новых встреч.

 

Вартість туру уточнюється

 

Вартість враховує:

- проживання в готелі, 2-, 3-місні номераи зі зручностями;

- сніданок в готелі;

- транспортне обслуговування по всьому маршруту;

- супровід на маршруті та гід в Полтаві;

- страхування.

 

Дополнительно предлагается:

- обіди;

- вхідні квитки в музеї;

- факультативи.

 

Запис в тури за телефоном +38 067 9094452