ДАЧНІ ІСТОРІЇ ПРИІРПІННЯ

Дата: 
20/12/2020
Цена: 
590 грн

Екскурсійний тур на 1 день

МІНІ-ГРУПА

 

КИЇВ. 09:00 - від'їзд від ст метро «Палац Україна» комфортабельним мікроавтобусом..

ІРПІНЬЦе місто – унікальний осередок творчої інтелігенції. Місто з унікальною історією пов’язаною з відомими особистостями минулого століття. Екскурсія історичною частиною міста привідкриє таємниці письменників. Ми побачимо зачаровуючу природу, будиночки, що пам’ятають О. Довженка, П. Тичину, М. Стельмаха, М. Бажана, О. Вишню, А. Гончара, М. Рильського. Дізнаємося про привид Чоколівського будинку, підземні ходи, столітню бібліотеку, історії кохання та створення літературних шедеврів. В Ірпені було написано неймовірно велику кількість всесвітньо відомих творів. Один з них – легендарні пригоди Незнайка. Його автор Микола Носов провів свою юність і дитинство в Ірпені.

  

Останнім часом місто Ірпінь дуже змінилося. Сучасна забудова, гарні парки, оздоблені центральні вулиці перемежовуються численними закладами, де можна відпочити, погрітися, спробувати кави і чаю, місцевих смаколиків і крафтових сирів.

  

БУЧА. Колишнє дачне селище сьогодні не впізнати – серед хвойного лісу виросли сучасні мікрорайони. Але тиша і спокій все ж залишилися тут з тих часів, коли в Бучі де жили й набиралися сил інженер Євген Патон, художник Микола Мурашко, композитор Левко Ревуцький. В 1900 р. в Бучі обзавівся садибою батько Михайла Булгакова і всією сім’єю вони проводили тут літній час на дачі, про що неодноразово згадував в листуванні з сестрою автор «Майстра і Маргарити». Зараз на цьому місці розбито Булгаковський сквер. А от Центральний парк Бучі –це справжній шедевр садово-паркового мистецтва. Навіть взимку тут затишно і охайно, приємно прогулятися засніженими алеями і зробити яскраві фото.

 

  

МИРОВСЬКЕКолишній маєток фон-дер Остен-Сакенів вражав доглянутим парком і невеликим палацом з оригінальними фасадами. В радянський час на відміну від багатьох дворянських садиб України, палац та парк не було знищено. Тут функціонував будинок культури. Але в 2000 році нічна пожежа знищила цю прекрасну споруду, від якої тепер залишилася лише частина фасаду. Тепер це романтичні руїни, в яких загубилися романтичні історії з минулого…

 

  

ВОРЗЕЛЬЗавдяки винятковим природно-кліматичним умовам Ворзель набув широкої популярності насамперед як оздоровча місцевість. Цьому значною мірою сприяли спостереження за позитивними результатами лікування осіб із захворюваннями серця та нервової системи, що їх провели академіки М. Д. Стражеско, Б. М. Маньковський та професор Ф. Г. Яновський. Вони називали Ворзель українським Кисловодськом. Таке голосне визнання дало поштовх забудові дачами, частина з яких зберіглася до наших днів. Прогулюючись селищем можна побачити Будинок поміщика Й. Пеховського, окремі котеджі Будинку творчості композиторів — саме у цих котеджах були створені видатні музичні твори українських композиторів, наприклад опери «Тарас Шевченко» та «Ярослав Мудрий» Г Майбороди, опера «Богдан Хмельницький» К. Данькевича, симфонії А. Штогаренка та багато ін.

Колишній будинок визначної української актриси Г. Борисоглібської (на території Будинку творчості композиторів). Тут збереглися будинки українського композитора Б. Лятошинського, письменника Д. Бедзика., будинок одного з перших авіаторів Росії Г. Горшкова, першого пілота першого у світі багатомоторного літака «Ілля Муромець — Київський». У будинку видатного письменника Ю. Збанацького усе зберігається у такому вигляді, як було за його життя. І це ще не все…

  

Але головною домінантою Ворзеля по праву вважається заміський будинок графині Н. Уварової, побудований на початку XX ст. Модна в ті часи архітектура будівлі з романтичної башточкою і флюгером сподобалася графині Уваровій (у дівоцтві Терещенко). Графиня прикрасила свої володіння різноманітними рідкісними рослинами і деревами цінних порід. У будинку був влаштований фонтан, прокладені гравійні доріжки. В радянські часи у відкритій школі навчався український письменник В. Підмогильний. Зараз це Музей історії та культури "Уваровський дім" з креативною і творчою атмосферою. 

  

ДМИТРІВКА. Неподалік Ворзеля та Ірпеня функціонує кінологічний центр Юрія Лучка. Тут на високому фаховому рівні відбувається виховання і дресирування собак різних порід. В центрі можна залишити свого улюбленця на певний час, або навпаки вибрати собі чотирилапого друга в розпліднику-собачатнику. Інструктор із задоволенням ознайомить нас зі своїм господарством і продемонструє деякі секрети своєї майстерності у спілкуванні з хвостатими.

  

 

КИЇВ. Прибуття о 16:00

 

ВАРТІСТЬ ТУРУ - 590 грн

Вартість враховує:

-  транспортне обслуговування автобусом по маршруту;

-  гід на маршруті;

-  вхідні квитки;

-  страхування.

 

 Запис в тури за телефоном +38 067 9094452